Cennik

Złożoność i zakres usług nie pozwala jednoznacznie określić ceny poszczególnych zleceń.

Można założyć, że usunięcie wirusa będzie kosztowało zdefiniowaną kwotę. Jednak ten nawet prosty i jednoznaczny problem, może być niesamowicie skomplikowany.

Strona internetowa, to też nie jest rzecz szablonowa. Każdy z klientów potrzebuje coś trochę innego, a więc nie da się zdefiniować jednej ceny dla wszystkich (sklep będzie inaczej wyceniony niż prosta strona dla zawodnika).

Wybór komputera? Oczywiście, ale uczeń potrzebuje czegoś innego niż jego rodzic. Czy dużo zdjęć przechowujecie? Czy gracie w gry? Takich pytań będzie dziesiątki. Zanim uda się ustalić które podzespoły będą kluczowe, które z nich należy potraktować priorytetowo, a które podstawowe będą wystarczające.

W przypadku programowania. Przerabianie programu po kimś, jest niezwykle trudnym zajęciem. Napisanie na nowo, czegoś dla klienta. Prostszym, acz nie zawsze.

Wiem, że warto coś napisać. Aby klient mógł przynajmniej poznać i zrozumieć podstawowy zakres wycen. Gdy będzie znany zakres pracy – klient pozna pełną wycenę.

Dlatego też za chwilę napiszę ceny. Proszę jednak, jeśli potrzebujecie pomocy – skontaktujcie się ze mną, porozmawiamy i wtedy ustalimy cenę dla Państwa.

Skupiłbym się na wycenie roboczogodziny i tą wyceniłbym, w zależności od tego czy jestem u klienta, czy pracuję w swoim biurze, od złożoności danego problemu itd.

Roboczogodzinę wyceniłbym od 50 do 150zł netto.

W przypadku umowy stałej współpracy, obsługi informatycznej. Uzależniłbym całość od czasu reakcji. Jeśli „na spokojnie”, zaczynamy od zero złotych na miesiąc, jeśli mam być gotowy – to już wtedy ustalamy ile takich gotowości ma być wliczone, co ma być do nich dodane, lub ile roboczo-godzin jest wliczone i po jakiej stawce. Obsługa informatyczna, jest szyta na miarę.

Dojazd jest dodatkowo płatny. Na terenie Kielc i w ich okolicy: ryczałt w kwocie 30zł. W większej odległości 1,15zł/km (stawka wg kilometrówki na rok 2023/24).